شرکت پل ایده آل پارس
استند پیپت و ترمومتر
مقاوم در برابر مواد شیمیایی رایج در آزمایشگاه‌ها  قابل اتوکلاو  

 نگهداری انواع پيپت‌ها و ترمومترهای شیشه‌ای


پيپت يکي از رايج‌ترين ابزار حجم‌برداري در آزمايشگاه‌هاست و از آنجايي که در آزمايشگاه‌ها معمولاً پرسنل با تعداد زيادي از اين وسيله‌ها سر و کار دارند، سازماندهي صحيحِ آن‌ها مي‌تواند در بازده کار بسيار مهم و تأثيرگذار باشد.
قرار دادن پيپت‌ها به صورت مرتب و سازماندهي شده از چند جهت حائز اهميت است، نخست اينکه مي‌بايست پپيت‌هاي تميز و پيپت‌هاي استفاده شده به صورت مجزا از هم نگه داشته شوند تا کاربر بتواند آن‌ها را به راحتي از هم تشخيص دهد و يک پيپت را در چند محلول مختلف وارد نکند. همچنين بايد پيپت‌هاي شسته شده به صورتي مرتب شوند که در معرض آلودگي‌هاي محيط قرار نگيرند.
نکته‌ی ديگر محافظت پيپت‌ها است. از آنجا که پيپت استوانه‌اي شکل است، قرار دادن آن بر روي ميز به صورت افقي ممکن است موجب غلتيدن و در نهايت شکستن پيپت‌ها شود. همچنین سازماندهي پيپت‌ها در يک استند و به صورت عمودي مي‌تواند مانع آشفتگي محيط پيرامون کاربر شود و از شکستن پیپت‌ها جلوگيري کند.
از دیگر ابزارهای رایج و آسیب‌پذیر در آزمایشگاه‌ها ترمومترهای شیشه‌ای هستند که نگهداری و محافظت از آن‌ها در برابر آسیب و شکستگی از دو جهت حائز اهمیت است، نخست اینکه ترمومتر ابزاری گران قیمت است و آسیب دیدن ترمومترها باعث ایجاد زیان اقتصادی می‌شود. نکته دیگر وجود جیوه در بسیاری از ترمومترها است. جیوه جزو فلزات بسیار سمی است و آلودگی آن بسیار خطرناک است و در صورتی که ترمومترهای جیوه‌دار آسیب دیده و جیوه‌ی درون آن‌ها نشت کند، دردسر زیادی برای خدمه به وجود می‌آید.
استند پيپت و ترمومتر P.I.P. از پلي‌پروپيلن ساخته شده، قابل اتوکلاو بوده و علاوه بر مقاومت در برابر اکثر اسيدها و حلال‌هاي رايج در آزمايشگاه، از ساختاري پايدار و استوار برخوردار است. اين استند در دو مدل 25 و 50 خانه ارائه مي‌گردد. مدل 25 خانه داراي حفره‌هايي با قطر 8 ميلي‌متر است که براي قرارگيري پيپت‌هاي معمولي با حجم 1/0 تا 3 ميلي‌ليتر و پيپت‌هاي ژوژه با حجم 1 تا 8 ميلي‌ليتر مناسب مي‌باشد. همچنين تمامي ترمومترهاي شيشه‌اي که قطر آنها از 8 ميلي‌متر کمتر است را مي‌توان در مدل 25 خانه قرار داد. قطر حفره‌هاي مدل‌50 خانه، 16‌ميلي‌متر بوده و براي سازماندهي پيپت‌هاي معمولي 5 تا 25 ميلي‌ليتري و پيپت‌هاي ژوژه 7 تا 50 ميلي‌ليتري مناسب است.

 ایران کد مدل قطر حفره ها mm ابعاد mm پیپت مناسب ml پیپت ژوژه مناسب ml

2818400080750004

۲۵ خانه

ø ۸

۲۵۵ × ۱۳۷ × ۱۴۵ ۰/۱ تا ۳ ۱ تا ۸

2818400080750005

۵۰ خانه ø ۱۶ ۲۵۵ × ۱۳۷ × ۲۱۰ ۵ تا ۲۵ ۷ تا ۵۰

 

محصولات مرتبط


پيپت شور اتوماتيك


جای پیپت استیل


پيپت مدرج


پیپت مدرج


پيپت ژوژه (حباب‌دار)


پيپت سديمان


پیپت ژوژه


پيپت ملانژور سفيد و قرمز


پيپت‌شور و بورت‌شور اتوماتيك پلاستیکی
محصول بعدی محصول قبلی