شرکت پل ایده آل پارس
Skip Navigation Links
جعبه لاباکس
قابلیت قرارگیری پایدار بر روی یکدیگر  مقاوم در برابر مواد شیمیایی رایج در آزمایشگاه‌ها  قابلیت فریز  

حمل ایمن نمونه ها

 

 با توجه به خطراتی که نمونه‌های آزمایشگاهی و پزشکی می‌توانند برای افراد و محیط به همراه داشته باشند، هرگونه انتقال و جابه‌جایی مواد بیولوژیکی از آزمایشگاه، به بخش‌های مختلف بیمارستان و کلینیک و یا هر مکانی، می‌بایست تحت شرایطی انجام شود که هیچگونه نشتی رخ ندهد. در انتقال این نمونه‌ها حفظ تمامیت و کیفیت آن و جلوگیری از آلوده شدن محیط اهمیت ویژه‌ای دارد. دو مورد از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند موجب نشتی و آلودگی محیط در حمل و جابه‌جایی مواد عفونی شود، نبود بسته‌بندی مناسب و آموزش کم پرسنل مربوطه می‌باشد. به همین دلیل کشورها و نهادهای بین‌المللی برای حمل  هوایی، زمینی، ریلی و دریایی نمونه‌ها، قوانین متعددی وضع نموده‌اند.

  انجمن بین‌المللی حمل هوایی موسوم به   IATAوضع کننده قوانین مرتبط با حمل هوایی کالا می‌باشد و بیش از 260 شرکت هواپیمایی ( از جمله خطوط هواپیمایی ایران) که بیش از 83% ترافیک هوایی دنیا را پوشش می‌دهند تابع این قوانین می‌باشند. برای حمل مواد عفونی از قبیل مواد و محصولات بیولوژیک، کشت‌ها، نمونه‌های گرفته شده از بیماران، پسماندهای پزشکی یا بالینی و ... نیاز است تا قوانین IATA در رابطه با بسته‌بندی این مواد کاملاً رعایت شود. براساس تعاریف صورت گرفته مواد بیولوژیک به دو دسته A وB  تقسیم‌ می‌شوند. دسته A به مواد عفونی اطلاق می‌شود که در صورتیکه هنگام حمل، با آنها تماس برقرار شود، قابلیت ایجاد ناتوانی دائمی، بیماری مرگبار یا وخیم در انسان یا حیوان سالم گردد. هرگونه ماده عفونی بیولوژیک که با معیارهای مربوطه برای قرارگیری در دسته A مطابقت نداشته باشد، در دسته B با شماره شناسایی UN3373 قرار می‌گیرد.
براساس قوانین IATA برای حمل هوایی تمامی مواد مشمول UN3373   نیاز است تا این مواد در ظروف ویژه‌ای  حمل شوند. این ظروف می‌بایست دارای ویژگی‌هایی از قبیل دارا بودن بسته اولیه، دارا بودن بسته‌بندی ضدنشت ثانویه و بسته بیرونی بادوام باشند.
ظرف حمل نمونه LA.BOX، تجهیزی ایده‌آل مطابق با استانداردهای IATA برای حمل انواع نمونه‌های بیولوژیک (UN3373)می‌باشد. امکان حمل ایمن و آسان نمونه‌ها، بسته‌بندی دولایه و ضد نشت و .... از جمله مزایای این LA.BOXمی‌باشد. امکان قراردهی برگه مشخصات نمونه‌ها درون جعبه (در کنار نمونه)و موجود بودن در رنگ‌های مختلف از جمله ویژگی‌هایی است که سازماندهی نمونه‌ها را بسیار آسان می‌نماید.
 
 
 
لوله / تجهیز مناسب تعداد/ قطر حفره (mm) ابعاد (ml) ایرانکد

هولدر لوله / انواع لوله با قطر 18 - 17 میلیمتر

 

 سوزن

 

 لوله 10 میلی لیتری، انواع لوله با قطر 14 - 12  میلیمتر

 

 لوله های 5 تا 7 میلی لیتری، انواع لوله با قطرهای 12 - 10 میلیمتر

1 / 17

 

1 / 7

 

1 / 13

 

 6 / 11

 47×127×206
 2818100080750064
 

 

محصولات مرتبط


بیوجار


کیف حمل نمونه


ظرف حمل نمونه پاتولوژی


کول باکس


کول باکس ۳۰ لیتری
محصول بعدی محصول قبلی