بنر سانتریفیوژ

سانتریفیوژ‌های پل ایده‌آل تجهیز

ویژگی‌ های سانتریفیوژهای یونیورسال دوربالای PIT

عملکرد
 • دارای شتاب نسبی گریز از مرکز (RCF) بالا
 • دارای سیستم سانتریفیوژ کوتاه مدت
 • قابلیت تنظیم و استفاده دستگاه بر مبنای سرعت چرخش (rpm) و شتاب نسبی گریز از مرکز (RCF)
طراحی
 • دارای بدنه و درب فلزی
 • دارای محفظه فلزی از جنس استیل ضد زنگ
 • دارای درگاه نمایش مرکز روتور از روی درب
ایمنی
 • دارای سیستم اتوماتیک قفل درب
 • دارای حسگر بارگذاری بالانس
 • دارای حسگر شناسایی روتور به منظور اعمال محدودیت سرعت چرخش متناسب با کاربرد روتور
سیستم سرمایشی
(صرفا در مدل‌های یخچالدار)
 • دامنه‌ی مغییر دما در محدوده‌ی ۵- تا ۴۰+ درجه سانتی گراد
 • قابلیت پیش سرمایش جهت آماده‌سازی محفظه سانتریفیوژ در دمای دلخواه
 • دارای قدرت سرمایشی مناسب

امروزه در تمامی آزمایشگاه ها، ایمنی و کارآیی به عنوان دو اصل مهم محسوب می شوند که این امر درخصوص سانتریفوژها ایجاب می کند تا جداسازی مواد با سرعت مناسب و در ایمنی کامل انجام شود تا بتوان در نهایتِ دقت به نتایج آزمایشات و بررسی ها دست یافت. سانتریفوژ های یونیورسال دور بالا با قابلیت چرخش تا سرعت 20,000 RPM در دو مدل کلاسیک و یخچال دار با عملکردی منحصر بفرد همراه با مجموعه ای کامل و گسترده از لوازام جانبی، به منظور رفع عمده نیازهای آزمایشگاه ها، مراکز درمانی و تحقیقاتی ارائه می گردند. این سانتریفوژها با ماکزیمم نیروی نسبی گریز از مرکز (RCF) 25,938 برای جداسازی ترکیباتی با حداکثر چگالی 1/2 kg/dm3 ایده آل می باشند. الکتروموتور قدرتمند تعبیه شده بر روی این دستگاه به همراه لوازم جانبی متعدد آن، امکان سانتریفوژ نمودن نمونه های موجود در انواع لوله های استاندارد، پلیت های میکروتیتر، لوله های مخروطی، لوله های خونگیری، میکروتیوب ها، تهیه انواع لام های سیتولوژی و… را فراهم آورده است. سانتریفوژهای مذکور مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی و تولید شده اند و از لحاظ عملکرد، جنس قطعات، دقت و کیفیت، رقیبی جدی برای محصولات مشابه شرکت های معتبر خارجی محسوب می گردند.

کیفیت رمز ماندگاریست

دانش بنیان
گواهی CE
گواهی‌نامه CE
گواهی طرح صنعتی سانتریفیوژ
گواهی‌نامه طرح صنعتی
استاندارد ملی ایران
استاندارد ملی ایران

مشخصات فنی روتور‌ها (کلیک کنید)

روتور چهارشاخه،۹۰ درجه

8×66(1.1-1.4ml)
15×75(4-5.5ml)
13×90(4.9ml)
لوله سانتریفیوژ
12×75(5ml) 12×82(6ml)
لوله سانتریفیوژ
13×75(1.6-5ml)
13×65(2.6-3.4ml)
16×75(4-7ml)
لوله سانتریفیوژ
12×100(7ml)
14×100(9ml)
16×100(8.5-10ml)
17×100(15ml)
لوله سانتریفیوژ
17×120(15ml)
29×115(50ml)
لوله سانتریفیوژ
24×100(25ml)
34×100(50ml)
لوله سانتریفیوژ
26×95(30ml)
rotor-1624

کد کالا(بدون باگت):1624

ایران کد:۲۸۳۸۵۰۰۵۷۳۸۰۰۰۰۱

8×66(1.1-1.4ml)
15×75(4-5.5ml)
13×90(4.9ml)
لوله سانتریفیوژ
12×75(5ml) 12×82(6ml)
لوله سانتریفیوژ
13×75(1.6-5ml)
13×65(2.6-3.4ml)
16×75(4-7ml)
لوله سانتریفیوژ
12×100(7ml)
14×100(9ml)
16×100(8.5-10ml)
17×100(15ml)
لوله سانتریفیوژ
17×120(15ml)
29×115(50ml)
لوله سانتریفیوژ
24×100(25ml)
34×100(50ml)
لوله سانتریفیوژ
26×95(30ml)

روتور چهارشاخه،۹۰ درجه

rotor-1624

کد کالا(بدون باگت):1624

ایران کد:۲۸۳۸۵۰۰۵۷۳۸۰۰۰۰۱

مقالات مربوط به سانتریفیوژ

آزمایشگاه خود را با مطمئن‌ترین‌ها تجهیز کنید

سوالات متداول

شکستن لوله های شیشه ای دلایل متعددی دارد:

عدم تطابق مشخصات فنی لوله با شرایط استفاده ( از جمله سرعت چرخش، دما و …. )
عدم استفاده از لوله با سایزهای استاندارد تعریف شده در جدول مشخصات روتور
عدم استفاده از پولکی در ته باگت
سفت شدن پولکی ها به دلیل استفاده بیش از حد
استفاده بیش از حد مجاز از لوله های شیشه ای

از ویژگی های سانتریفوژ های شرکت پل ایده آل تجهیز، سانتریفوژ کوتاه مدت می باشد. بدین صورت که با نگه داشتن کلید start دستگاه شروع بکار کرده و با برداشتن انگشت از روی کلید start سانتریفوژ متوقف می شود. اگر برای شروع بکار دستگاه، فشردن کلید start با مکث باشد، وارد حالت سانتریفوژ کوتاه مدت شده و بعد از برداشتن انگشت از روی کلید استارت، چرخش روتور متوقف می شود.

برای جمع شدن رسوب در انتهای لوله، باید از روتور های زاویه متغیر (swing out) استفاده شود که در حین کار، لوله در زاویه ۹۰ درجه (افقی) قرار گرفته و رسوب در انتهای لوله جمع می شود.

پیشنهاد می گردد در زمان توقف از شیب های پایین استفاده شود. چون در شیب های بالا که با توقف سریع همراه است امکان مخلوط شدن مجدد رسوب وجود دارد.

برای بسته شدن درب باید دو طرف درب همزمان فشار داده شود و تا لحظه بسته شدن کامل، فشار بر روی درب باقی بماند.

باگت های ۷ خانه و ۱۰ خانه با توجه به نحوه ساخت، فضایی خالی دارد که با درپوش روی باگت پوشانده شده است. در زمان شستن باگت، داخل فضاهای خالی آب جمع می شود که در آخر باید مدتی برعکس گذاشته شود تا آب از فضا های خالی خارج شود. در غیر این صورت باعث تغییر وزن باگت و در نتیجه نابالانسی و لرزش دستگاه می شود.

یکی از ویژگی های ایمنی مهم دستگاه حسگر شناسایی روتور می باشد که جهت جلوگیری از اشتباهات کاربری می باشد. در هر بار شروع بکار دستگاه، حسگر روتور نصب شده بر روی دستگاه را شناسایی می کند که در صورت تغییر روتور کار دستگاه متوقف شده و پیغام شناسایی روتور جدید را نشان می دهد و در غیر این صورت به کار خود ادامه می دهد.

بله، یکی از قابلیت های دستگاه سانتریفوژ تولیدی شرکت پل ایده آل تجهیز، کارکرد در حالت دائم کار می باشد، البته باید دقت نمود تا ترجیحاً در دمای محیطی بالا از این حالت استفاده نگردد.

بله، با نگاه داشتن کلید SELECT به مدت ۸ ثانیه، وارد تنظیمات صوتی دستگاه شده و می توان صدای آلارم دستگاه را قطع نمود.

خیر. لوله های قابل مصرف در هر روتور، باگت و آداپتور در دفترچه راهنما درج شده است.

خیر – اکیداً توصیه می شود صرفا روتورها و لوازم جانبی مورد تایید تولید کننده مورد استفاده قرار گیرد. جهت اطلاعات از روتور و باگت های قابل استفاده در دستگاه، به صفحه 16 دفترچه راهنما بند 29 (روتور ها و لوازم جانبی) مراجعه شود.

یکی از عوامل بوجود آورنده این وضعیت، طرز استفاده نادرست از دستگاه در حین بستن درب در بلند مدت می باشد. در هنگام بسته شدن درب، نبایستی درب به گونه ای که ضربه به دستگاه وارد شود، بسته شود. باید درب دستگاه توسط فشار آرام دو دست از طرفین و به سمت پایین بسته شود. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه 6 دفترچه راهنما بند 9-2 (بستن درب دستگاه) مراجعه گردد.

اگر به هر دلیلی تنظیم قفل درب از حالت طبیعی خارج گردید، کافی است کلید stop/open یکبار فشار داده شود تا سیستم قفل در حالت نرمال قرار گیرد.

درخصوص روتورهای چند شاخه، همسانی روتور و باگت ها بایستی مورد توجه ویژه باشد. ضروری است روتورها به صورت همگن بارگذاری شوند. و بارگذاری به گونه ای باشد که دو سمت تمامی قطرهای فرضی عبوری از مرکز روتورها از نظر نوع لوله ها، آداپتورها و وزن آن ها یکسان باشد. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه 6 دفترچه راهنما بند 11 (بارگذاری روتور) مراجعه شود.

چنانچه در حین تنظیمات به مدت 8 ثانیه هیچ کلیدی فشار داده نشود، دستگاه بدون ثبت تغییرات به حالت عادی بر می گردد.
با وارد نمودن تمام پارامترها (با استفاده از کلید و ولوم) و در انتها با مشاهده عبارت Prog Sto با فشاردادن کلید ضمن نمایان شدن عبارت *** ok *** داده های مربوطه در برنامه های 1 الی 9 و # ثبت خواهد شد. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه 8 دفترچه راهنما بند 13 (وارد نمودن پارامتر های سانتریفوژ) مراجعه گردد.

کلید به مدت 8 ثانیه فشار داده شده و نگه داشته شود. پس از آن عبارت SOUND بر روی نمایشگر نمایان می شود.
با استفاده از ولوم، حالت OFF یا ON تنظیم شود. جهت ذخیره تنظیمات، کلید فشار داده شود.
بعنوان تایید و ذخیره تنظیمات به مدت کوتاهی عبارت *** ok *** روی نمایشگر ، نمایان خواهد شد. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه 10 دفترچه راهنما بند 17 (آلارم صوتی) مراجعه شود.

نمایش ساعت کار سانتریفوژ تنها در زمان توقف کامل روتور امکان پذیر می باشد.
کلید به مدت 8 ثانیه فشار داده و نگه داشته شود. پس از آن، عبارت SOUND بر روی نمایشگر نمایان می شود.
یکبار دیگر کلید فشار داده شود. ساعات کارکرد سانتریفوژ در مقابل عبارت “:CONTROL” به نمایش در می آید.
به منظور خروج از این حالت کلیدstop/open فشار داده شود. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه 10 دفترچه راهنما بند 18 (نمایش ساعت های کار سانتریفوژ) مراجعه گردد.

شتاب نسبی سانتریفوژ معادل عبارت “نیروی نسبی گریز از مرکز (RCF)” یا “قدرت سانتریفوژ نمودن“ می باشد که هر سه عبارت در محاوره استفاده می شود.
نیروی نسبی گریز از مرکز (RCF) بصورت ضریبی از شتاب جاذبه(g) ارائه می شود. این کمیت فاقد دیمانسیون بوده و جهت مقایسه میزان جداسازی و رسوب گذاری به کار می رود. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه11 دفترچه راهنما بند 20 (نیروی نسبی گریز از مرکز (RCF)) مراجعه شود.

روتورها جهت سانتریفوژ مواد همگن با حداکثر چگالی 1/2 Kg/dm3 طراحی شده اند، لذا می بایست مواد با چگالی بالاتر با سرعت پایین تری سانتریفوژ شود. برای محاسبه سرعت مجاز به دفترچه راهنما صفحه 11 بند 21 (سانتریفوژ نمودن مواد با چگالی بالاتر) مراجعه گردد.

همواره پس از شروع عمل سانتریفوژ، روتور مورد استفاده شناسایی می شود. درصورت تعویض روتور عمل چرخش قطع شده، کد روتور( Rxx ) به همراه حداکثر سرعت روتور ( n-max=xxxxx ) روی نمایشگر نمایان می شود. به کار افتادن دوباره عمل سانتریفوژ صرفاً با یک بار باز و بسته نمودن درب امکان پذیر خواهد بود. ضمناً چنانچه پس از تعویض روتور، حداکثر سرعت روتور جدید از سرعت تنظیمی کمتر باشد، سرعت تنظیمی آن به حداکثر سرعت روتور جدید محدود می شود. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه 12 دفترچه راهنما بند 22 (شناسایی روتور) مراجعه گردد.

بله. به منظور باز نمودن اضطراری درب، بایستی دستگاه توسط کلید اصلی خاموش گردد و صرفا درب دستگاه موقعی باز شود که روتور کاملا بی حرکت باشد. جهت باز نمودن اضطراری درب به دفترچه راهنما صفحه 12 بند 23 (باز نمودن اضطراری درب) مراجعه شود.

پیش از نظافت دستگاه، بایستی دو شاخه دستگاه از پریز برق خارج شود. جهت زدودن آلودگی ها به توصیه های تولیدکننده به منظور استفاده از مواد پاک کننده توجه شود. جهت اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنما صفحه 12 بند 24 (تعمیرات، نگهداری و کالیبراسیون) مراجعه شود.

برای مشاهده روش صحیح ضدعفونی کردن سانتریفوژ، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

https://bit.ly/3efmGb0

کلیه لوازم جانبی دستگاه به غیر از قطعات لاستیکی، تا دمای 121 درجه سانتیگراد و به مدت 20 دقیقه قابل اتوکلاو می باشند. می بایست پیش از اتوکلاو، درب روتورها و ظروف، قطعات لاستیکی و رینگ های آب بندی جدا شوند. اتوکلاو نمودن روند فرسودگی را سرعت می بخشد، بعلاوه ممکن است رنگ پلاستیک را از بین ببرد. توصیه می شود پس از اتوکلاو رینگ های آب بندی تعویض شوند. جهت اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنما صفحه 13 بند 24-3 ( اتوکلاو نمودن ) مراجعه شود.

طراحی دستگاه به گونه ای است که دارای دقت بالا در عملکرد می باشد، با این حال بصورت دوره ای و با توجه به مدت زمان کارکرد، حساسیت آزمایش ها و نحوه ی بکارگیری آن، پیشنهاد می گردد در صورت نیاز، دستگاه توسط شرکت های تایید صلاحیت شده ی مراجع ذیصلاح، کالیبره گردد. جهت اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنما صفحه 13 بند 24-5 ( اتوکلاو نمودن ) مراجعه شود.

درصورت وجود هر نکته مبهم و یا بروز مشکلی مانند مشاهده ی پیغام های SYS ERROR ،ERROR MAIN و …به دفترچه راهنما صفحه 14 بند 25 (خطاهای عملکرد) مراجعه شود و چنانچه با استفاده از جدول خطاها، مشکل برطرف نگردید، لازم است با بخش خدمات مشتریان ارتباط برقرار شود.